Rośnie centrum logistyczne Rossmanna w Grudziądzu

W pierwszej połowie lipca na terenie budowy centrum logistycznego Rossmanna w Grudziądzu stanie gotowy szkielet konstrukcji hali magazynowej o powierzchni 25 tys. metrów kwadratowych, budynku biurowo-socjalnego oraz pompowni. Trwają

W pierwszej połowie lipca na terenie budowy centrum logistycznego Rossmanna w Grudziądzu stanie gotowy szkielet konstrukcji hali magazynowej o powierzchni 25 tys. metrów kwadratowych, budynku biurowo-socjalnego oraz pompowni. Trwają również prace związane z wykonaniem pokrycia dachowego oraz obudowy hali magazynowej.


Centrum logistyczne największej w Polsce sieci drogeryjnej powstaje na terenie Grudziądzkiego Parku Przemysłowego. Po uzyskaniu pod koniec ubiegłego roku, wszystkich niezbędnych pozwoleń i przygotowaniu projektów prace ruszyły pełną parą.


Do końca lipca ukończona zostanie budowa szkieletu wszystkich budynków, a od 4 lipca ruszy budowa dróg i parkingów wewnętrznych. Trwa także budowa sieci wodno-kanalizacyjnych i sanitarnych, która zrealizowana jest już w 95 procentach – mówi Marek Maruszak, Prezes Zarządu Rossmanna.  


Trwające prace to realizacja pierwszego etapu inwestycji, którego zakończenie planowane jest na początek przyszłego roku. Rozpoczęcie drugiego etapu zaplanowano na 2013 rok, zaś na 2015 – trzeciego. Docelowo grudziądzkie centrum logistyczne Rossmanna ma zajmować 35 tys. metrów kwadratowych i zatrudniać blisko 500 osób (w tym 100 już po zakończeniu pierwszego etapu budowy).


Budowa centrum logistycznego Rossmanna w naszym mieście to dla nas ogromna szans przede wszystkim dlatego, że powstaną nowe miejsca pracy dla grudziądzan. To także dowód na to, że przyjęliśmy właściwą strategię promocji gospodarczej. Wierzę, że dzięki inwestycji Rossmanna stwarzamy również możliwość długofalowego rozwoju miasta – mówi Prezydent Grudziądza Robert Malinowski.

A to już wiesz?  Peeling chemiczny

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy