Wiadomości branżowe

Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan 16-17 maja 2015r.

Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan 16 – 17 maja 2015r.16 i 17 maja w 40 hipermarketach Auchan w całej Polsce odbędą się akcje rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku zorganizowane przez Fundację DKMS Polska przy olbrzymim wsparciu wolontariuszy z Auchan Polska. Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan dedykowane są małej Hani i innym pacjentom dotkniętym nowotworem krwi.„Kochani! Nie zwlekajcie, bo w przypadku mojej Hani czas nie leczy ran.” – apeluje mama 3,5 letniej Hani, mieszkanki Łodzi, chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną, która będzie potrzebowała intensywniejszej niż dotychczas terapii. Jedyną szansą dla niej jest przeszczepienie komórek macierzystych i szpiku od Dawcy niespokrewnionego.Mama Hani apeluje o pomoc!„Zwracam się do Wszystkich o pomoc! Chodzi o wsparcie dla mojej Córki, malutkiej Hani, która walczy z białaczką limfoblastyczną typu B. Pierwszy raz zachorowała, gdy miała niespełna rok. Przeszła wówczas 7-miesięczną intensywną chemioterapię. Następnie przez 1,5 roku w domu przyjmowała chemię w tabletkach. Cieszyliśmy się, że z powodu bardzo młodego wieku, Hania nie będzie pamiętała okresu szpitalnego i ominie ją

Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan 16 – 17 maja 2015r.
16 i 17 maja w 40 hipermarketach Auchan w całej Polsce odbędą się akcje rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku zorganizowane przez Fundację DKMS Polska przy olbrzymim wsparciu wolontariuszy z Auchan Polska. Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan dedykowane są małej Hani i innym pacjentom dotkniętym nowotworem krwi.

„Kochani! Nie zwlekajcie, bo w przypadku mojej Hani czas nie leczy ran.” – apeluje mama 3,5 letniej Hani, mieszkanki Łodzi, chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną, która będzie potrzebowała intensywniejszej niż dotychczas terapii. Jedyną szansą dla niej jest przeszczepienie komórek macierzystych i szpiku od Dawcy niespokrewnionego.

Mama Hani apeluje o pomoc!

„Zwracam się do Wszystkich o pomoc! Chodzi o wsparcie dla mojej Córki, malutkiej Hani, która walczy z białaczką limfoblastyczną typu B. Pierwszy raz zachorowała, gdy miała niespełna rok. Przeszła wówczas 7-miesięczną intensywną chemioterapię. Następnie przez 1,5 roku w domu przyjmowała chemię w tabletkach. Cieszyliśmy się, że z powodu bardzo młodego wieku, Hania nie będzie pamiętała okresu szpitalnego i ominie ją trauma przeszłości. Niestety, pół roku po leczeniu usłyszeliśmy kolejny wyrok – wznowienie choroby…
Wszystko w jednej chwili straciło swoje znaczenie. Szansa, którą moje ukochane dziecko otrzymało zostanie przerwana, przykuciem jej do łóżka i kroplówki, z której będzie płynęła do jej drobniutkiej rączki, atomowa dawka chemii” – opowiada Karolina, mama dzielnej Hani.

Statystyki WMDA (Światowej Organizacji Dawców Szpiku) są alarmujące: co 35 sekund ktoś na świecie zapada na nowotwór krwi. Pośród chorób dziecięcych choroba ta jest najczęstszą przyczyną śmierci. W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli właśnie nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie komórek macierzystych krwi lub szpiku. Jedynie 25 procent pacjentów ma szczęście znaleźć dawcę we własnej rodzinie. Większość przeszczepień odbywa się dzięki Dawcom niespokrewnionym, którzy jako ludzie dobrej woli zarejestrowali się, by bezinteresownie ratować życie każdego chorego, który potrzebuje przeszczepienia.

A to już wiesz?  Co może zmobilizować Polaków do głosowania?

Na świecie jest aktualnie zarejestrowanych ponad 25 milionów potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku. W tej liczbie 780.000 to Dawcy zarejestrowani
w polskim rejestrze prowadzonym przez Poltransplant, w którym 678.000 to Dawcy
z bazy Fundacji DKMS Polska. Jednak, mimo tylu zarejestrowanych potencjalnych Dawców, co piąty pacjent nie znajduje swojego bliźniaka genetycznego.

Fundacja DKMS Polska wraz z Auchan Polska już szósty raz łączą swoje siły zwiększając szansę na znalezienie Dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia.
Podczas poprzednich akcji rejestracji na akcjach w Auchan do grona nowych potencjalnych Dawców szpiku dołączyło już 23 115, a 27 z nich zostało realnymi Dawcami dając szansę na nowe życie potrzebującym pacjentom. W dniach 16-17 maja 2015 r. odbędzie się kolejna edycja projektu, która będzie miała miejsce w 40 hipermarketach Auchan na terenie całej Polski.
Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan Polska
Podczas weekendu w hipermarketach Auchan będzie można zarejestrować się, jako potencjalny Dawca szpiku. Rejestrację potencjalnych Dawców będą wspierać pracownicy-wolontariusze Auchan.
Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się: 

Data: 16 -17 maja 2015r
Godziny: 10:00 – 18:00

Kto może zostać Dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Rejestracja i przebadanie jednego Dawcy to koszt 250 zł. Od początku istnienia Fundacji DKMS Polska rozwijamy naszą bazę rejestrując kolejnych Dawców m.in. dzięki darowiznom od osób indywidualnych i finansowemu wsparciu firm. Każda, nawet najmniejsza darowizna pozwoli nam pozyskać więcej potencjalnych Dawców. Rejestracja w bazie jest bezpłatna, ale będziemy wdzięczni, jeśli pokryjesz choćby jej część przekazując darowiznę na konto o numerze: : 62 1240 6292 1111 0010 6197 7890. Dziękujemy. Liczy się każde wsparcie.

A to już wiesz?  Gdy zakupy zaczynają być problemem


dostarczył infoWire.pl

Źródło Auchan Polska Sp. z o.o.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy