Aktualności LIFESTYLE Moda

Poznań City Center wsparło MPT

Poznań City Center to pierwsze centrum handlowe w Polsce, które znalazło się na trasie Mobile Photo Trip (MPT

Data publikacji: 2016-04-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Poznań City Center wsparło MPT
Kategoria: LIFESTYLE, Moda

Poznań City Center to pierwsze centrum handlowe w Polsce, które znalazło się na trasie Mobile Photo Trip (MPT Poznań).

Poznań City Center wsparło MPT LIFESTYLE, Moda - Poznań City Center to pierwsze centrum handlowe w Polsce, które znalazło się na trasie Mobile Photo Trip (MPT Poznań).

Podczas wydarzenia spotkało się 40 pasjonatów fotografii mobilnej z 11 miast z całego kraju. W trakcie sześciogodzinnego photowalku uczestnicy wykonali ponad 300 zdjęć oznaczonych m.in. #poznancitycenter. 

 

W trakcie poznańskiego spotkania uczestnicy rozpoczęli zwiedzanie miasta od Poznań City Center, które było partnerem MPT Poznań. Przez 60 minut mieli okazję do uchwycenia najciekawszych ujęć w przestrzeniach PCC.

 

To już kolejne spotkanie podczas, którego gościmy w naszych przestrzeniach miłośników fotografii mobilnej. W ubiegłym roku, w listopadzie, zorganizowaliśmy pierwszy Instameet w naszym Centrum. Wtedy też powstało prawie 150 ujęć z niedostępnych na co dzień miejsc w PCC. Tym razem umożliwiliśmy fotografowanie naszych przestrzeni od strony pasaży handlowych, a także zorganizowaliśmy konkurs „Poznań City Center w obiektywie mobilnym” – wyjaśnia Norbert Fijałkowski, dyrektor Centrum.

 

Osoby uczestniczące w photowalku wspólnie odkrywały Poznań City Center i wymieniały się doświadczeniami, rozmawiały o fotografii mobilnej, a także technice robienia zdjęć.

 

Zależało nam na interpretacji przestrzeni Poznań City Center, w której uczestnicy znaleźli mnóstwo inspiracji. Dzięki możliwości fotografowania w Centrum cała grupa miała szansę realizowania swojej pasji, jaką jest fotografia mobilna – dodaje Damian Kostka, przedstawiciel Grupy Mobilni.

 

Trasa poznańskiego Mobile Photo Trip rozpoczęła się w Poznań City Center, następnie prowadziła przez Jeżyce, Teatr Wielki i Zamek Cesarski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Okrąglak, Plac Wolności, Stary Rynek i okolice. Następnie grupa odwiedziła Katedrę (Ostrów Tumski) i Bramę Poznania.

 

Mimo, że spotkania MPT odbywały się już wcześniej na terenie całej Polski, to właśnie Poznań cieszył się największym zainteresowaniem. Uczestnicy sobotniego Mobile Photo Trip pochodzili z Poznania, Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Polic, Katowic, Łodzi, Krakowa, Lublina i Opola. Organizatorem spotkania była „Grupa Mobilni” – łącząca fanów fotografii mobilnej z całej

Polski.  

Najwięcej ujęć z wydarzenia związanych jest z architekturą i industrializmem, jaki zachowany jest w przestrzeniach Poznań City Center. Wszystkie zdjęcia wykonane podczas sobotniego spotkania można odnaleźć na Instagramie używając #poznancitycenter oraz na fanpage’u Poznań City Center.

Galeria zdjęć do obejrzenia:

Facebook: https://www.facebook.com/PoznanCityCenter/

Instagram: https://www.instagram.com/explore/tags/mobilephototrip_poznan/;

      https://www.instagram.com/poznancitycenter/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Poznań City Center wsparło MPT LIFESTYLE, Moda - Poznań City Center to pierwsze centrum handlowe w Polsce, które znalazło się na trasie Mobile Photo Trip (MPT Poznań).
Hashtagi: #LIFESTYLE #Moda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy