Aktualności LIFESTYLE Uroda

Łyk słońca na każdą pogodę – czyli jak karmić swój optymizm

Jak dbać o wewnętrzny poziom optymizmu na co dzień? Trzeba się nie tylko nauczyć dostrzegania dobrych stron życia, ale też dbania o swoją równowagę i dobre

Data publikacji: 2017-05-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Łyk słońca na każdą pogodę – czyli jak karmić swój optymizm
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Jak dbać o wewnętrzny poziom optymizmu na co dzień? Trzeba się nie tylko nauczyć dostrzegania dobrych stron życia, ale też dbania o swoją równowagę i dobre samopoczucie.

Łyk słońca na każdą pogodę – czyli jak karmić swój optymizm LIFESTYLE, Uroda - Jak dbać o wewnętrzny poziom optymizmu na co dzień? Trzeba się nie tylko nauczyć dostrzegania dobrych stron życia, ale też dbania o swoją równowagę i dobre samopoczucie.

Potrzebny jest do tego zarówno umysł, jak i ciało: satysfakcja, poczucie własnej wartości i wewnętrzna energia, która daje chęć do życia.

Dieta dla optymistów

Optymizm to bardzo dobra ścieżka do zdrowia. Ale zarówno zdrowie, jak optymizm trzeba dobrze karmić. Dobra, zrównoważona dieta może zdziałać wiele dobrego: wzmocnić wewnętrzną energię, dostarczyć paliwa do dobrego funkcjonowania mózgu, zniwelować skutki stresu, poprawić nastrój i ogólne samopoczucie.

Dobre zrównoważone żywienie to przede wszystkim warzywa i owoce. Instytut Żywności i Żywienia w oficjalnej piramidzie żywieniowej rekomenduje, aby były podstawową kategorią w zdrowej diecie. Zaleca też, abyśmy spożywali proporcjonalnie 3/4 warzyw oraz 1/4 owoców, przy czym warzywa mają być spożywane także w postaci surowej. Na tym samym poziomie piramidy jest też woda, którą powinniśmy popijać warzywa i owoce.

Bez względu czy spędzasz czas za biurkiem czy zawodowo „biegasz korpo-maratony”, pamiętaj że codzienna dawka wartościowej energii to klucz do sukcesu. Twoje ciało i mózg zużywa do pracy ogromne ilości kalorii. Stres pochłania dodatkową energię. Hektolitry kawy zamiast regeneracji spowodują rozdrażnienie. Aby  uchronić się przed skutkami złych nawyków i pustych kalorii, warto postawić na zdrowie, jakie płynie z natury.  Zamiast w przerwie na lunch podjadać wafelki lepiej sięgnąć po świeżo wyciskany sok.

Pozytywne smaki od Cymesa

Jednodniowe świeże soki firmy Victoria Cymes są dostępne praktycznie w każdej sklepowej lodówce. Dostarczane codziennie w 250 ml szklanej buteleczce stanowią gwarancję świeżego smaku oraz prawdziwie odżywczych wartości, po które z łatwością można sięgnąć wzbogacając swój lunch czy popołudniowy posiłek. Świeże soki trafiają do sklepów bezpośrednio po tłoczeniu.

Soki są dostępne w klasycznych wariantach: Marchew, Marchew-Seler, Jabłko, ale w swoim asortymencie firma posiada też warianty: Jabłko z Sokiem Truskawkowym, Gruszka, Kiszona Kapusta – Marchew, Mandarynka, Grejpfrut, Ananas, Pomarańcza. Ten szeroki wachlarz smaków, pozwala zbilansować codzienną dietę, a wygodna, niewielkich rozmiarów butelka, ułatwia wkroczenie na ścieżkę zdrowego trybu życia, pełnego energii i pozytywnego nastawienia.

Sok marchwiowy – prawdziwy hit linii soków jednodniowych, to nie tylko smaczne, ale i potwierdzone naukowo – zdrowe źródło „dopingującej mocy”. Marchew to spora dawka mikro i makro elementów: dostarcza beta–karotenu i witaminy A, która wspiera naszą skórę, wspomaga układ immunologiczny i pomaga w profilaktyce nowotworowej. Marchew obniża stres oksydacyjny, na który narażone są szczególnie osoby żyjące w ciągłym stresie i redukuje ryzyko chorób serca oraz zawałów.

Pozytywni mają lepiej

Pozytywni mają lepiej w każdym wymiarze życia. Są zdrowsi, szczęśliwsi, mają więcej przyjaciół, a często lepiej im się wiedzie w pracy. Martin Seligman, amerykański psycholog i twórca nurtu psychologii pozytywnej, w 1995 roku zmierzył wpływ pozytywnego nastawienia na zawodowe sukcesy, obserwując pracowników firmy ubezpieczeniowej. Przez dwa lata badań optymiści w sprzedali 37% więcej polis niż pesymiści, a ci z kolei dwa razy częściej odchodzili z firmy już w pierwszym roku pracy.

Pozytywne myślenie to pozytywny stosunek do ludzi i wzajemna wymiana dobrej energii. Na tym właśnie polega najważniejsza zaleta pozytywnego myślenia: mamy wokół siebie ludzi pełnych radości życia. Takie osoby wzmacniają naszą pozytywną energię, dają nam siłę, by pokonywać przeciwności i sprawiają, że czujemy się szczęśliwi.

Nie bez powodu firma Victoria Cymes – producent świeżych soków, zaprosił do współpracy pełną optymizmu i energii aktorkę – Weronikę Książkiewicz. Ambasadorka marki Cymes jest jedną z najbardziej rozchwytywanych, a przez to zapracowanych polskich aktorek. Jej udział w kampanii reklamowej przypomina, że warto pamiętać o  zaletach świeżych soków. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Łyk słońca na każdą pogodę – czyli jak karmić swój optymizm LIFESTYLE, Uroda - Jak dbać o wewnętrzny poziom optymizmu na co dzień? Trzeba się nie tylko nauczyć dostrzegania dobrych stron życia, ale też dbania o swoją równowagę i dobre samopoczucie.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy