Wiadomości branżowe

Jak pomóc ząbkującemu dziecku? Naturalne metody

Jak pomóc ząbkującemu dziecku? Naturalne metody
Bolesne ząbkowanie to bardzo trudny czas dla rodziców i dzieci. Pragniemy pomóc maleństwu, które cierpi, jednocześnie dbając o jego bezpieczeństwo. Warto znać naturalne, bezpieczne metody radzenia sobie z objawami ząbkowania. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie zaszkodzimy maluszkowi.Rosnący ząb musi przedostać się przez wąski otwór kostny i to właśnie przyczynia się czasem do ogromnego cierpienia dzieci. Ząbkowaniu towarzyszy zazwyczaj wiele nieprzyjemnych objawów, które mogą pojawić się nawet kilka miesięcy przed samym ząbkiem. Zazwyczaj objawia się to wzmożoną płaczliwością dziecka, stanem podgorączkowym, przerywanym snem, czy brakiem apetytu. Najgorszy moment następuje w momencie przebijania się zęba przez dziąsło. Wtedy wszystkie objawy mogą się nasilić. Trwa to od doby do kilku dób, po czym, gdy ząbek się przebije, następuje ulga. Bolesne ząbkowanie najczęściej dokucza dzieciom w nocy

Bolesne ząbkowanie to bardzo trudny czas dla rodziców i dzieci. Pragniemy pomóc maleństwu, które cierpi, jednocześnie dbając o jego bezpieczeństwo. Warto znać naturalne, bezpieczne metody radzenia sobie z objawami ząbkowania. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie zaszkodzimy maluszkowi.

Rosnący ząb musi przedostać się przez wąski otwór kostny i to właśnie przyczynia się czasem do ogromnego cierpienia dzieci. Ząbkowaniu towarzyszy zazwyczaj wiele nieprzyjemnych objawów, które mogą pojawić się nawet kilka miesięcy przed samym ząbkiem. Zazwyczaj objawia się to wzmożoną płaczliwością dziecka, stanem podgorączkowym, przerywanym snem, czy brakiem apetytu. Najgorszy moment następuje w momencie przebijania się zęba przez dziąsło. Wtedy wszystkie objawy mogą się nasilić. Trwa to od doby do kilku dób, po czym, gdy ząbek się przebije, następuje ulga. Bolesne ząbkowanie najczęściej dokucza dzieciom w nocy oraz podczas ssania.

Naturalne metody na bolesne ząbkowanie

Metod radzenia sobie z bolesnymi objawami ząbkowania jest bardzo wiele. Każde dziecko inaczej też reaguje na konkretne działania. W takich sytuacjach warto jednak wypróbować wszystkie metody, aż znajdziemy najlepsze rozwiązanie przynoszące ulgę dziecku. Od pewnego czasu wraca się do naturalnych metod, które stosowane były w przeszłości przez matki. Na rynku pojawia się również coraz więcej produktów, które wpisują się w trend naturalności i bezpieczeństwa – nowoczesne gryzaki, bazujące na tradycyjnych rozwiązaniach (np. gryzaki z bursztynu, korzenia irysa, drewniane), naturalne produkty farmakologiczne (np. Camilia, składająca się w 100% z naturalnych składników, w postaci jednorazowych minimsów, które zapewniają higieniczną aplikację, więc jej stosowanie nie wymaga dotykania bolącego dziąsełka i nie powoduje ryzyka dodatkowego zakażenia, czy Viburcol czopki, również składające się z samych naturalnych składników).

Gdzie zakupić naturalne gryzaki i lekarstwa?

Naturalne gryzaki, czyli bursztyn, korzeń irysa, drewniane, szmaciane, z ekologicznej gumy z drzewa Havea itp. można zakupić w sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, które stawiają na ekologiczne rozwiązania w wychowaniu dzieci. Dostępne tam są również bezpieczne zabawki i produkty do pielęgnacji dzieci  i niemowląt oraz sprzętu do użytku domowego. Produkty farmakologiczne należy kupować wyłącznie w aptekach.

A to już wiesz?  Dlaczego warto zwracać uwagę na opakowania produktów spożywczych?


dostarczył infoWire.pl

Źródło Starcom. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy