Aktualności LIFESTYLE Moda

10 powodów dla których warto odwiedzić Fashion Industry Days w Sukcesji

10 powodów dla których warto odwiedzić Fashion Industry Days w Sukcesji
Data publikacji: 2017-10-27 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 10 powodów dla których warto odwiedzić Fashion Industry Days w Sukcesji Kategoria: LIFESTYLE, Moda Niewiele miast w Polsce

Data publikacji: 2017-10-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 10 powodów dla których warto odwiedzić Fashion Industry Days w Sukcesji
Kategoria: LIFESTYLE, Moda

10 powodów dla których warto odwiedzić Fashion Industry Days w Sukcesji LIFESTYLE, Moda -

Niewiele miast w Polsce tak silnie kojarzonych jest z włókiennictwem i przemysłem odzieżowym, jak Łódź. Od lat nazywana jest stolicą polskiej mody. Nie dziwi więc coraz większa liczba imprez związanych z branżą tekstylną w Łodzi. Jedno z największych – Fashion Industry Days rozpoczęło się właśnie w Sukcesji. 19 pokazów mody oraz 10 szkoleń to plan na trzy dni ostatniego weekendu w tym miesiącu. Event zakończy się w niedzielę, 29 października. To, co wyróżnia go na tle innych wydarzeń, to połączenie mody z biznesem. Dlaczego warto się na niego wybrać?

1. Wydarzenie jest bezpłatne i dostępne dla każdego

Organizatorzy zadbali o to, aby każdy, kto jest zainteresowany najnowszymi trendami mógł zobaczyć pokazy kolekcji uznanych polskich projektantów oraz bezpłatnie wziąć udział w wartościowych szkoleniach branżowych. Jedynym wydarzeniem, na które wstęp będzie możliwy za okazaniem zaproszenia jest Gala otwarcia oraz sobotnie afterparty w klubie Lordi's Club & FooFoo Bar.

2. Gala Otwarcia Domu Mody Skórska

Oficjalne rozpoczęcie pierwszej edycji Fashion Industry Days w Sukcesji odbędzie się w piątek, 27 października o godz. 19:30. Podczas głównego pokazu wieczoru zaprezentowana zostanie dopracowana w każdym calu kolekcja Domu Mody Skórska. Wstęp na tę część eventu będzie możliwy za okazaniem zaproszeń.

3. Bezpłatne i otwarte szkolenia

Podczas trzech dni warsztatów i paneli dyskusyjnych specjaliści podzielą się ze stawiającymi swoje pierwsze kroki w świecie mody uczestnikami wiedzą dotyczącą działania branży tekstylnej oraz odzieżowej. Już pierwszego dnia odbędą się szkolenia dotyczące Trendów w tkaninach, zorganizowane przez uznaną na polskim rynku firmę Linexin. Od godz. 14:30 Anna Gołuńska Managing Director z agencji Marketing Modowy zdradzi tajniki budowania wizerunku marki w Social Mediach. Dokładny harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie www.sukcesja.eu.

A to już wiesz?  Aloe You VERA MUCH!

4. Pokaz mody na światowym poziomie – duet MMC

Drugiego dnia wydarzenia łodzianie będą mieli okazję przyjrzeć się projektom docenianego przez znawców świata mody duetu: Ilona Majer i Rafał Michalak, tworzącego pod szyldem MMC. Ich prace cechują się prostotą i puryzmem form. Marka stworzona przez absolwentów Katedry Ubioru ASP w Łodzi prezentuje swoje kolekcje podczas pokazów nie tylko w Polsce, ale również zagranicą. Podczas Fashion Industry Days duet MMC zaskoczy publiczność ultranowoczesną tkaniną.

5. Weekend zniżek

Fashion Industry Days to nie tylko pokazy mody i szkolenia, too również czas atrakcyjnych zniżek przygotowanych dla entuzjastów najnowszych trendów. Bezpłatne kupony rabatowe można otrzymać podczas pobytu w Sukcesji. Upoważniają m.in. do tańszych zakupów biżuterii w salonach: YES, Julita, W.Kruk, Briju oraz Time Trend. W programie uczestniczą również: C&A, Sosa Store, Esotiq, CCC, Wólczanka, 4 F, Fokus, 5-10-15, OVS, Douglas, Excellent Office oraz Burger King.

6. Moda na nienaganny wizerunek – spotkanie ze stylistką

W sobotę o godzinie 11:00 i 15:30 oraz w niedzielę o 12:30 i 15:30 rozpoczną się spotkania ze specjalistką ds. stylizacji ubioru, Małgorzatą Rogowską-Mrozowską. Podczas drugiego dnia Fashion Industry Days, stylistka jako doświadczony praktyk doradzi łodzianom w kwestii odpowiedniego doboru stylizacji do sylwetki, zaś ostatniego dnia zadba o gości przedstawiając im zasady kolorystycznego doboru ubrań do figury i osobowości.

7. Casting Fresh Faces World

Niedziela, 29 października rozpocznie się jednym z najbardziej prestiżowych castingów dla modelek i modeli na świecie. Organizatorem wydarzenia jest Fresh Faces World. Mężczyźni i kobiety w wieku od 14 do 23 lat powalczą o przepustkę do finału konkursu w Warszawie, w którym nagrodę główną stanowić będzie wyjazd do Nowego Jorku o wartości 50 000 zł, na jeden z największych światowych konkursów modeli IMTA (The International Modeling and Talent Association). Dodatkowo, zwycięzca weźmie udział w sesjach zdjęciowych w prestiżowym magazynie modowym Cosmopolitan oraz słynnym Pier 59 Studios w Nowym Jorku.

A to już wiesz?  OTAKA NOWA MARKA FASHION

8. Młodzi i zdolni

Fashion Industry Days to wydarzenie wyjątkowe. W jednym miejscu spotkają się najlepsi polscy projektanci, a także ich partnerzy biznesowi. Aspirujący twórcy zaprezentują efekty swojej pracy przed łódzką publicznością, z kolei goście obejrzą emocjonujące, pełne dynamizmu pokazy na światowym poziomie. Wśród projektantów młodego pokolenia najnowsze kolekcje zaprezentują m.in.: Michał Starost, Phi Concept by Patryk Wojciechowski, Milita Nikonorov, Aleksandra Kmiecik, Maria Wiatrowska, Reinkreacja.

9. After party

W sobotę, po dniu pełnym wrażeń estetycznych odbędzie się impreza w klubie Lordi's Club & FooFoo Bar. Specjalne zaproszenia na after party będzie można otrzymać na pokazach mody podczas Fashion Industry Days.

10. Ten weekend należy do mody!

Organizatorem wydarzeń jest Axis Consulting Sp. z o.o. Patronat honorowy nad Fashion Industry Days objęła Prezydent Łodzi Pani Hanna Zdanowska oraz Marszałek Województwa Łódzkiego, Pan Witold Stępień.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
10 powodów dla których warto odwiedzić Fashion Industry Days w Sukcesji LIFESTYLE, Moda -
Hashtagi: #LIFESTYLE #Moda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy