Stres? Spoko-spoko

Fundacja Fundament zaprasza na warsztat technik relaksacyjnych Spoko-spoko: rewitalizacja w stresie.

Warsztat polega na ćwiczeniu technik relaksacyjnych, w tym technik pogłębionego relaksu, aż do osiągnięcia stanu płytkiej medytacji. Ułatwia ona zrozumienie mechanizmów rządzących naszymi reakcjami i wyciszenie negatywnych emocji. Wśród zauważalnych rezultatów wymienia się między innymi redukcję wewnętrznych napięć, uwolnienie nagromadzonych emocji, wzrost samoakceptacji i akceptacji otoczenia czy odnowę sił witalnych. Zajęcia są szczególnie polecane dla osób pełniących funkcje wymagające dużej koncentracji i samokontroli, narażonych na silny stres.

– Techniki relaksacyjne, chociaż pod innymi nazwami, stosowano w wielu różnych kulturach od tysięcy lat. Przeznaczone są dla wszystkich osób, które chcą się czuć swobodne i zrelaksowane. Status społeczny czy wykonywany zawód nie mają tutaj żadnego znaczenia – mówi Maciej Żbik, nauczyciel technik relaksacyjnych w Fundacji Fundament.

Stres, według twórcy tego pojęcia Hansa Selyego, jest to „zespół specyficznych i niespecyficznych reakcji organizmu na zdarzenia bodźcowe, które zakłócają jego równowagę i wystawiają na poważną próbę lub przekraczają jego zdolność radzenia sobie”. Może być spowodowany wieloma czynnikami – umysłowymi, fizjologicznymi, anatomicznymi czy fizycznymi. Spośród towarzyszących mu objawów należy wymienić silne pobudzenie emocjonalne, przyspieszoną akcję serca, podwyższenie ciśnienia krwi, przyspieszony oddech, suchość w ustach czy wzrost stężenia cukru we krwi. Reakcje, a także stopień ich nasilenia, są cechą indywidualną i różnią się w zależności od konkretnych osób.

Najbliższy warsztat technik relaksacyjnych „Spoko-spoko: rewitalizacja w stresie”, które pomagają zwalczyć stres i wszystkie jego objawy, odbędzie się 28 marca 2010 roku w siedzibie Fundacji Fundament przy ulicy Koszykowej 24/7 w Warszawie. Potrwa od 10:00 do 17:00, a jego koszt to 200 zł. Szczegółowy cennik oraz wszelkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie Fundacji Fundament.

Fundacja Fundament powstała, aby poprawiać jakość życia. Oferowane przez nią warsztaty są lekarstwem na przepełnione stresem środowisko w którym większość z nas funkcjonuje na co dzień. Pomagają wejść w ciszę własnego wnętrza, odnaleźć harmonię i spokój, a także zachować równowagę wewnętrzną pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym, troską o zdrowie i dobrym samopoczuciem. Ośrodek zlokalizowany w pięknej, przedwojennej kamienicy w sercu Warszawy zaprojektowano tak, by w relaksującej atmosferze ułatwiał wyciszenie zmysłów i odpoczynek zarówno od zgiełku miasta, jak i własnego umysłu.

http://www.pressoffice.pl/zdrowie,t1156569107?more=1812964149

0 0 vote
Article Rating
Authors

Related posts

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Top