Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja

To nowoczesna metoda mechanicznego złuszczania naskórka. Dzięki usuwaniu górnych warstw naskórka dochodzi do intensywniejszego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek.

Mikrodermabrazja przyspiesza krążenie krwi i limfy, zwiększając w ten sposób wchłanianie się aplikowanych kosmetyków.
Warstwy naskórka ścierane są za pomocą specjalnego urządzenia wykorzystującego kryształki diamentu do złuszczania naskórka.

Dla kogo: dla osób z przebarwieniami skóry, bliznami potrądzikowymi. Ze względu na możliwość dobrania odpowiednich parametrów zabieg może być stosowany nawet przy wrażliwej skórze. Zabieg jest alternatywą dla osób nietolerujących peelingu chemicznego.

Przebieg: po demakijażu skóry przeprowadzany jest zabieg mikrodermabrazji. Do zabiegu wykorzystywane jest urządzenie z głowicami pokrytymi kryształkami diamentu o różnym stopniu gradacji. Za pomocą diamentowych głowic ścierane się górne warstwy naskórka. Kosmetyczka używa nakladek o różnych rozmiarach, dobieranych w zależności od miejsca złuszczania. Zabieg jest bezbolesny. Po przeprowadzeniu mikrodermabrazji aplikuje się preparaty dobierane w zależności od potrzeb skóry i efektów, jakie chcemy osiągnąć, np maskę kremową nawilżającą, mikrokolagenową czy też z linii Giga White – jeśli walczymy z przebarwieniami.

Efekt: wyraźne rozjaśnienie cery, a przy okazji stymulacja syntezy kolagenu i elastyny, dzięki czemu zmarszczki zostają spłycone, a skóra jest wygładzona.

Koszt: ok. 150 zł. Kuracja obejmuje od 6 do 10 zabiegów przeprowadzanych w odstępie 1 do 4 tygodni.

Rozjaśnianie przebarwień to proces dość trudny i długotrwały, musimy więc uzbroić się w cierpliwość – Ważne jest, aby odbyć serię zabiegów oraz stosować systematycznie odpowiednią, zaleconą w gabinecie pielęgnację domową. Podczas kuracji nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest szczególnie istotna po zabiegach złuszczających. Krem z wysokim filtrem powinien na stałe zagościć w naszej kosmetyczce – podkreśla Małgorzata Zdziebko-Zięba z Clareny.

Authors

Related posts

Top