Peeling chemiczny

Peeling chemiczny

Jedną z najpopularniejszych metod rozjaśniania skóry jest głębokie złuszczanie naskórka za pomocą preparatów zawierających kwas pirogronowy lub kwasy owocowe.

Dla kogo: zabieg polecany jest szczególnie osobom ze skórą tłustą i zanieczyszczoną, ponieważ kwasy mają wyjątkowe właściwości normalizujące. Oznacza to, że zabieg nie tylko rozjaśni przebarwienia, ale także usunie zanieczyszczenia skóry.
Przebieg: zabieg polega na aplikacji kwasu na oczyszczoną twarz.

Ważne jest, aby wszelkie miejsca, które nie powinny być narażone na działania kwasu (znamiona, podrażnienia), zostały zabezpieczone wazeliną. Po określonym czasie zaaplikowany preparat jest dokładnie zmyty.

Następnie kosmetyczka nakłada maskę eksfoliująco-łagodzącą, a w dalszej kolejności wyciszającą maskę algową. Zabieg kończy się tonizacją skóry i nałożeniem kremu z filtrem 50+ SPF, o którego stosowaniu należy pamiętać przez cały czas trwania kuracji! Cały zabieg trwa około godziny, jest zupełnie bezpieczny i bezbolesny. W trakcie kuracji i miesiąc po niej nie wolno korzystać z solarium i kąpieli słonecznych.

Efekt: delikatne rozjaśnienie przebarwień, oczyszczenie skóry, wygładzenie zmarszczek, poprawa napięcia i nawilżenia skóry.
Koszt: ok. 100 zł jeden zabieg. Kuracja to jeden zabieg w tygodniu przez 6-10 tygodni.

Piegi, plamki, plamy. Przebarwienia to jedna z tych pamiątek z wakacji, które mało cieszą. Jesień jest najlepszym czasem na ich usuwanie. Małgorzata Zdziebko-Zięba, ekspertka urody z Clareny, prezentuje metody usuwania przebarwień stosowane w gabinetach kosmetycznych i podpowiada, którą z nich powinniśmy wybrać do naszej skóry.

hastagi na stronie:

#peeling chemiczny opinie #peeling chemiczny w domu #sinoz krem

Authors

Related posts

Top