Długie włosy a atrakcyjność kobiet

Czy wiesz, że jedna z firm kosmetycznych przeprowadziła badanie dotyczące na temat długości włosów u kobiet, a ich atrakcyjności? W trakcie badania wybranej grupie kobiet i mężczyzn w Polsce, we Włoszech i Francji pokazano dwa zdjęcia. Obie fotografie przedstawiały tę samą kobietę w różnych fryzurach – z krótkimi i z długimi włosami. Oczywiście, opinie dwu grup były bardzo przydatne do analizy. Co się bowiem okazało? A raczej, co ci ludzie wymyślili? Że: seksowne kobiety noszą długie włosy.

hair350.jpg

Oczywiście, to faceci tak postrzegają kobietę. Okazało się, że 75% mężczyzn woli umówić się na randkę z długowłosą dziewczyną, niż z tą z krótkimi włosami. Mężczyźni uważają kobiety z długimi włosami za bardziej atrakcyjne, sexy i uwodzicielskie od krótkowłosych. Okazało się, że
badania potwierdziły, iż prawie 90% mężczyzn uważa kobiety z długimi włosami za bardziej atrakcyjne. Tak uważają przynajmniej Polacy i Włosi. Jednak Francuzi okazują się inni pod tym względem.
A co z badaniami na temat myślenia kobiet na temat długich włosów? Wnioski są ciekawe, tylko interesuje mnie to, czy autorzy badań wyciągnęli wnioski tylko i jedynie na podstawie tego, czy kobiety wybierały jako bardziej wskazane włosy długie lub krótkie. Ich wnioski były takie, że 56% kobiet uznaje długowłose kobiety za niebezpieczne rywalki. 86% kobiet zgadza się ze stwierdzeniem, że długowłose dziewczyny wyglądają ładniej, bardziej kobieco i sexy. Natomiast te z krótkimi włosami są postrzegane jako bardziej “wyzwolone” i inteligentne. Kobiety są ponoć zdania, że krótkowłose kobiety nie uwodzą mężczyzn i nie są w takim wypadku rywalkami dla tych długowłosych, a przez to są bardziej przez nie lubiane. Ciekawe. Ja też jestem kobietą, i nigdy nie myślałam w ten sposób. Oczywiście, zawsze chciałam mieć długie włosy, i miałam je przed jakiś czas, ale nie sądziłam, że powinnam nie lubić moich koleżanek, tylko dlatego, że mają też długie włosy, lub lubić właśnie te, które mają włosy krótkie, i przez to nie są rywalkami dla mnie.

Wiele kobiet obcina włosy na jakimś etapie swojego życia. Prawdopodobnie Polski robią to po 25 roku życia, a francuski – podobnie. Natomiast Włoszki noszą długie włosy ciągle, nawet mając czterdzieści lat.

Wracając do badań, to kobiety, które chcą nosić długie włosy, robią to dlatego, aby poczuć się atrakcyjnie, bardziej kobieco. Inny powód jest taki, że partnerzy kobiet, noszących długie włosy, właśnie tego od nich oczekują. Badania wykazały, że 48% mężczyzn oczekuje od swoich partnerek, że będą miały właśnie długie włosy. Natomiast ulubioną fryzurą kobiet, które mają długie włosy, są … po prostu rozpuszczone włosy. Aż 80% kobiet z długimi włosami deklaruje, że jest to właśnie ich ulubiona fryzura. Kobiety, które mają krótkie włosy, decydują się właśnie na nie ze względu na praktyczność takiej fryzury. Włosy krótkie nie wymagają takiej pielęgnacji jak długie – nie ma np. problemu z rozdwojonymi końcówkami, ponieważ można je zwyczajnie obciąć. Ale o włosy długie też można dbać – możesz przecież obcinać końcówki.

Jednak już wiele razy niektóre kobiety przekonują się, że długie włosy im nie pasują. Tzn. dobrze w nich wyglądają, po użyciu pianki czy żelu albo innego kosmetyku, jednak bez nich włosy są przy głowie, wyglądają na „oklapnięte”. Taki problem mają kobiety z zupełnie prostymi i cienkimi włosami. Kiedy jest tak, że kobieta pragnie mieć długie włosy, zapuszcza je, a potem widzi, że może warto byłoby je obciąć, bo jednak krótsze bardziej jej pasują. I kiedy widzi, jak dobrze wygląda w nowej, krótszej fryzurze, żałuje, że tak długo czekała z decyzją o obcięciu włosów.

Ale nie każdej kobiecie podobają się krótkie włosy. Np. jedna znam osobę, która twierdzi, że długie włosy są okropne. Jest to kobieta, która twierdzi, że nie wie, jak inne kobiety mogą nosić na swojej głowie coś tak ohydnego jak długie włosy. Ona sama zawsze miała dość krótką fryzurę. Jej najdłuższe włosy, jakie zarejestrowałam, to sięgające do ramion, ale spięte.

Natomiast inna znajoma ze studiów twierdzi, że nie rozumie, jak kobieta może mieć krótkie włosy, a jak facet może nosić długie. Według niej, kobieta powinna mieć długie włosy, a mężczyzna bardzo krótkie, obcięte na jeżyka. Sama ma długie włosy, i od pierwszego aż do piątego roku ich nie obcięła. Nie wiem, jakie włosy ma teraz, bo nie widziałam jej od kilku lat.

Każda kobieta ma inny pogląd na temat długich włosów i ich wyglądu. A co mówią mężczyźni o krótkich włosach u kobiet? Kiedyś śledziłam wypowiedzi mężczyzn na ten temat. Wielu z nich mówiło, że lubią, kiedy kobieta ma długie włosy. Jednak utkwiła mi jedna z wypowiedzi mężczyzny, piszącego, że dla niego najpiękniejsza jest kobieta, która ma krótkie włosy. Napisał, że kobieta o krótkich włosach wydaje się być silna, zdecydowana, i bardzo seksowna. Jak więc widzimy, nie każdy mężczyzna lubi rusałki o długich do kolan włosach. Może być to bardzo pocieszające dla kobiet, którym nie udaje się zapuścić długich włosów, bo ciągle je obcinają, lub po prostu nie chcą mieć długich włosów. Z drugiej strony jednak, dlaczego patrzeć na to w kategoriach pocieszenie lub nie? W końcu, to każda kobieta decyduje o swoim wyglądzie, także o fryzurze. Nie każda może mieć ochotę na to, aby podobać się mężczyźnie – najważniejsze jest dla niej to, aby sama miała świadomość, że dobrze wygląda. Tylko jest w tym pewien zamknięty krąg. Każdy oczekuje akceptacji społeczeństwa. Można na tym zapanować, i nie godzić się na to, sprzeciwiając się temu wewnętrznie, lub po prostu nie przejmować się opinią innych ludzi. Jednak najczęściej ważna jest dla nas opinia znajomych, przyjaciół, rodziny, środowiska w którym żyjemy. Kobieta czasem szuka potwierdzenia swojej atrakcyjności w oczach mężczyzny. Nawet kiedy wydaje się jej, że stroi się sama dla siebie, robi to aby zadowolić potrzeby swojego męża.

Fryzura ma duże znaczenie dla kobiety. Jednak nie warto zapuszczać na siłę włosów, jeśli nie wyglądasz z nich dobrze. Ale jeśli bardzo chcesz, możesz im pomóc, tzn. jest to pomoc w cudzysłowiu, ponieważ możesz raczej pomóc swojemu wyglądowi szkodząc tymczasowo włosom. Mówię teraz o trwałej, która sprawi, że Twoje włosy będą kręcone. Możesz też zrobić sobie trwałą taką, która nie skręca włosów w loki, ale jedynie sprawia, że są one bardziej puszyste i nie przylegają tak bardzo do głowy, ale są lekko podniesione. Innym sposobem jest stosowanie pianek na włosy i lakierów. Zwłaszcza lakierem możesz ułożyć włosy tak, aby całość fryzury sprawiała wrażenie, że jest jej trochę więcej.

To, jaką masz fryzurę, jest ważne, ponieważ ma ona duży wpływ na postrzeganie całości. Czasami nawet nieudany strój można nadrobić fryzurą, ale także dobre wrażenie można zachwiać z powodu złej fryzury. Dlatego najlepiej jest wybrać fryzurę taką, która pasuje do Twojego kształtu twarzy i ma coś wspólnego z Twoim „ja”. Czasami bywa tak, że pasuje Ci krótka fryzura, tymczasem zapuszczasz włosy, bo tylko kiedy masz je długie, czujesz się sobą. Jeśli lubisz mieć długie włosy, nie obcinaj ich drastycznie, tylko na tyle, na ile potrzeba, aby obciąż zniszczone końcówki. Poza tym, zawsze możesz pomóc sobie lakierem i pianką, albo odrobinką żelu do włosów i ułożyć fryzurę na długich włosach tak, aby była atrakcyjna, puszysta, i abyś wyglądała w niej jak najbardziej efektownie. Poza tym, pamiętaj, że piękne włosy to zdrowe włosy. Dbaj więc o ich zdrowie najlepiej, jak tylko potrafisz. Możesz od czasu do czasu zastosować odżywkę ziołową gotową, kupioną w sklepie, albo zrobioną samodzielnie przez Ciebie, z któregoś z przepisów na odżywki do włosów. Dbaj o włosy podczas zimy i lata. W zimie chroń je przed mrozem, w lecie zaś, przed nadmiernym słońcem. Pamiętaj, że włosy także wymagają Twojej pielęgnacji i uwagi. Można nawet dokonać małej manipulacji w zdaniu, że „to nie szata zdobi człowieka” … ale włosy! Przecież w wielu starożytnych kulturach uważano, że włosy są nierozdzielnie związane z duszą człowieka, a nawet z jego życiem doczesnym. Nawet biblijny Samson nosił długie włosy i nigdy ich nie obcinał, ponieważ były one źródłem jego siły. Dopiero kobieta, Filistynka Dalila, obcięła je mu podczas snu. Dopiero kiedy włosy odrosły mu, mógł zacząć działać (co prawda na niewielu mu się już to zdało, ponieważ i tak zginął pod gruzami świątyni filistyńskiej, którą sam rozburzył). Jednak długie włosy są czasami dla człowieka czymś bardzo ważnym. Nieraz wydaje się nam, że dzięki nim jesteśmy silni, jesteśmy sobą, kobietom o długich włosach wydaje się, że są delikatniejsze, bardziej kobiece. Być może, czasem to poczucie konieczności posiadania długich włosów jest związane z przyzwyczajeniem. Kiedy kobieta zawsze miała długie włosy, teraz może czuć się nieswojo w krótkich. Jednak czasem bywa na odwrót: można poczuć się silną po obcięciu włosów i czuć się w krótkiej fryzurze bardzo dobrze i pewnie siebie.
Ika

hastagi na stronie:

#długość włosów a atrakcyjność #fryzury na lato 2011 dla dziewczyn z długimi włosami #fryzury długie-obcięcia 2011 #najlepsze kobiety z długimi włosami #włosy i ich obcinanie video

Authors
Top